CB650R

CB650R 

NGA  APATIA NË EMOCIONE THRILLER ME SHIKIM TË PARË

Çdo ditë është një eksperiencë udhëtimi. Fillojeni ditën sot me një CB650R të ri. Me performancën dalluese të garuesve  të sporteve burrërore të rrugës dhe  stilit pothuajse të zhveshur të Neo Sports Café, CB650R është gati për t’ju marrë në një aventurë të paharrueshme urbane.

 

KOLONË ZANORE ME KATËR CILINDRA

Ndizeni motorin dhe ndjeni CB650R teksa gjallërohet me ulërimën e zhurmës së tij. Mbyllni sytë dhe dëgjoni sinfoninë me katër cilindra të sintonizuar në të njëjtën linjë, që shfaqet nëpërmjet marmidave shkarkuese dhe zhurnënbytësit kompakt. Ju jeni gati të pushtoni rrugën. (dëgjohet më mirë me kufje)

Zhurmë minimale, motorçikletë maksimale.

CB650R i ri paraqet dizajn të lëmuar dhe aerodinamik që përputhet me stilin tuaj të sofistikuar urban. Pozicioni ultra-kompakt dhe i fuqishëm i qëndrimit të trupit në motoçikletë kanalizon retro-minimalismin e CB1000R Neo Sports Café, por me peshë 5 kg më pak. Ai paraqet në mënyrë të përzier linjat e lakuara me kënde të tendosur, të kurorëzuar nga drita të shquara LED nga përpara. Me CB650R, më pak do të thotë më shumë.

I PAJISUR NË MȄNYRË TË PLOTË

Keni çdo gjë që ju nevojitet. Nuk ka gjë që mund t’ju ndalojë.

Motorçikleta premium ka nevojë për pajisje premium. Ndriçimi i plotë LED në CB650R të ri jep cilësi të veçantë të sofistikuar dhe bashkëkohore. Ndriçuesit e përparmë rrethorë që shquhen dukshëm hedhin dritë përçuese ngjyrë blu.Pamja e pajisjes është në formën e një kroskoti digital LCD me formë sahati rrumbullake, dhe përmban treguesit e pozicionit të marrshit dhe të kamjios.


INXHINIERI TEPËR TËRHEQËSE

E krijuar për të arritur qëllimin dhe për t`u argëtuar.

Kur bleni një motor, ju doni të ngisni atë. Ju dëshironi ta shijoni këtë eksperienc. Dhe ju doni t’i tejkaloni kufijtë tuaj me të. Motori CB650R dy-rrotësh katër-cilindrik DOHC me 16-valvula është konstruktuar për t’u përdorur. Është një kryevepër inxhinierike. Shijojeni në qejfin tuaj të plotë!






TË DHËNAT TEKNIKE

Motorri

Bore × Stroke (mm) 67mm x 46mm
Carburation PGM-FI electronic fuel injection
Compression Ratio 11.6:1
C02 Emissions (g/km) 112
Engine Displacement (cc) 649cc
Engine Type (cm³) Liquid-cooled 4-stroke 16-valve DOHC inline-4 cylinder
Max. Power Output 70kW/12,000rpm
Max. Torque 64Nm/8,500rpm
Starter Electric
Throttle Bore 32

Rrotat

ABS System 2 channel
Brakes Front 310 mm x 4.5 mm disc with four piston caliper
Brakes Rear 240 mm x 5 mm disc with single piston caliper
Suspension Front Showa separate function fork (SFF) USD
Suspension Rear Mono with 10 stage pre-load adjuster, Aluminium Cast swingarm
Tyre Size Front 120/70ZR17 M/C (58W)
Tyre Size Rear 180/55ZR17 M/C (73W)
Wheels Front 17M/C X MT3.50 Multi-Spoke Cast Aluminium
Wheels Rear 17M/C X MT5.50 Multi-Spoke Cast Aluminium

 

Përmasat dhe pesha

Battery Capacity (VAh) YTZ10/FTZ10S 8.6Ah MF
Caster Angle 25.5°
Dimensions (L×W×H) (mm) 2,130mm X 780mm X 1,075mm
Frame type Steel diamond
Fuel Tank Capacity (Litres) 15.4L
Fuel Consumption 20.4km/litre
Ground Clearance (mm) 150mm
Kerb Weight (kg) 202kg
Seat Height (mm) 810mm
Trail (mm) 101mm
Wheelbase (mm) 1,450mm

Transmisioni

Clutch Wet multiplate, A.S.clutch
Final Drive Chain
Gearbox 6-speed

Instrumentet dhe Elementet elektrike

Headlights LED
Ignition System Full transisterized
Instruments Digital Speedometer, Digital Bar Graph Tachometer, Dual Trip Meters, Digital Fuel Level Gauge & Fuel Consumption Gauge, Digital Clock, Water Temp, Gear position, Shift UP Indicator
Tail Light LED