Integra

Integra

Integra i ka të gjitha – stil luksoz, rehati e nivelit të lartë dhe performancë të fuqishme.

Ngarkuar me një motor 750cc të ftohur me lëng dhe e punuar  me  shije të hollë të strukturës së  trupit, Integra kombinon në mënyrë unike pamjen elegante të një motoçiklete skuter me performancën muskulore të një motoçiklete. Tani më shumë luksoze dhe me cilësi të përditësuara.

 

Integra e re ju jep adrenalinën e pastër të fuqisë motorike, duke siguruar komoditetin e një skuteri i destinuar për njerëzit e pasur dhe me pushtet. Ai jo vetëm që paraqet drejtimin e shkathët dhe sportiv të automjetit, por edhe klasin ekonomik të karburantit si dhe përputhshmërinë me Euro 4. Bëni një xhiro rreth qytetit ose jepini fuqishëm gazit për të dalë jashtë tij – çdo herë do të mbetet kujtim brenda jush.

 

Përveç se ju jep të dhëna tipike si konsumin e karburantit, temperaturën prej nxehjes dhe shpejtësinë, ekrani më i madh dhe më i ndritshëm LCD i Integra ju mban të informuar për ecurinë e motoçikletës me përdorimin e dritave intuitive me ngjyra.

 

Paketa e kontrollit  ka pesë module: DCT, Gear, Rev, Eco dhe Shift – secili me grupin e vet të ngjyrave të cilat korrespondojnë me performancën  e motoçikletës. Kjo do të thotë që ju mund të kontrolloni se në cilin marrsh është motoçikletës, ndryshimin e treguesit të shpejtësisë kur jepni më shumë gaz, madje edhe sa me efikasitet ju po e ngisni- të gjitha me vetëm një shikim tek paketa e kontrollit në ekran.

 

DCT siguron që Integra të bëjë ndryshime shumë të qeta në ndërrimin e marsheve pa ndryshim të shpejtësisë së ngarjes – kështu që nuk humbisni asnjë moment, pavarësisht nëse jeni duke udhëtuar për në punë ose keni dalë  për argëtim në fundjavë. Ekzistojnë tre module të ndryshme që përputhen me gjendjen tuaj, dhe ato përfshijnë modulin dinamik S (Sport) që ju jep një udhëtim më festiv me lëvizjen e lehtë të një çelësi.

 

integra
TË DHËNAT TEKNIKE

Motorri

Bore × Stroke (mm) 77mm x 80mm
Carburation PGM FI electronic fuel injection
Compression Ratio 10.7 : 1
C02 Emissions 81
Engine Displacement (cc) 745cc
Engine Type (cm³) Liquid-cooled 4-stroke 8-valve, SOHC parallel 2-cylinder
Max. Power Output 40.3kW @ 6,250rpm (95/1/EC)
Max. Torque 68Nm @ 4,750rpm (95/1/EC)
Oil Capacity (Litres) 4.1
Starter Electric

Rrotat

ABS System 2 Channel
Brakes Front 320mm single wavy hydraulic disc with 2-piston caliper and sintered metal pads.
Brakes Rear 240mm single wavy hydraulic disc with 2-piston caliper and resin mold pads
Suspension Front 41mm telescopic fork, 120mm stroke
Suspension Rear Monoshock damper, Pro-Link swingarm, 120mm travel
Tyre Size Front 120/70-ZR17M/C (58W)
Tyre Size Rear 160/60-ZR17M/C (69W)
Wheels Front Multi-Spoke Aluminium Cast 17M/C x MT3.50
Wheels Rear Multi-Spoke Aluminium Cast 17M/C x MT4.50

Përmasat dhe Pesha

Battery Capacity (VAh) 12V/11.2AH
Caster Angle 27 degrees
Dimensions (L×W×H) (mm) 2215mm x 810mm x 1440mm
Frame type Diamond; steel pipe
Fuel Tank Capacity (Litres) 14.1 Litres
Fuel Consumption 28.6km/l (WMTC mode-Tested in D-Mode)
Ground Clearance (mm) 135mm
Seat Height (mm) 790mm
Trail (mm) 110 mm
Wheelbase (mm) 1525mm

Transmisioni

Clutch Wet multiplate hydraulic 2-clutch
Final Drive Chain
Gearbox 6-speed dual clutch transmission

Instrumentet dhe Elementet elektrike

Headlights LED
Ignition System Computer controlled digital transistorised with electronic advance
Instruments Digital speedometer, digital bar-type tachometer, clock, bar-type fuel meter, two trip meters, gear position indicator, ‘instant’ and ‘average’ fuel consumption and coolant temperature warning light.
Tail Light LED