SH300i

SH300i

Një mjet klasik për kohët moderne.

I njohur për elegancën e saj, kjo bukuri e përjetshme sjellë pamjen klasike të serive SH në ditën e sotshme. Gjithnjë e më popullor Honda SH300i tani vjen me një LCD të përmirësuar, me sustat e përparme  të rishikuara, me amortizatorët e pasëm të rinovuar dhe ndriçim  LED të fortë. Linjat elegante janë plotësuar me ngjyra të reja së bashku me rrota 16 (gjashtëmbëdhjetëshe) që japin pamje të plotë të pastër dhe moderne.

Skuteri ynë SH300i ngitet shumë lehtësisht.

Shumë i pëlqyer  për stilin dhe besueshmërinë e saj, ai është bërë sinonim i performancës dhe i cilësissë së lartë të konstruktimit. Një kritik e vlerësoi lartë atë me emërtesën “armë perfekte” për ta ngarë në një qytet me trafik të rënduar – ky është një vlerësim i madh, nuk është çudi që kjo është zgjedhja e parë për shumë skuterë të modës në Evropë.

SH300i ka në përbërje një motor të vetëm të fortë 279cc me cilindër me katër valvula, që ftohet mjete të lëngshme. Ai ka dorreza  rrotullues të gazit për përshpejtim të menjëhershëm, dhe  fuqi deri në  18.5kw fuqi për t’ju çuar përpara larg trafikut. Gjithmonë i njohur për kursimin e karburantit, duke minimizuar ndikimin në mjedis si dhe koston e udhëtimit tuaj.

SH300i ka 2 çelësa dhe është gjithashtu i mençur – me një sistem Smart-Key për komoditet dhe siguri pa shumë mundim. Përdoreni atë për ta ndezur ose për të mundësuar shkëputjen  e sediljes e  2m largnga skuter juaj – të gjitha me vetëm prekjen e një butoni.

Për kudo që të jeni nisur, zgjidhni pajisje që i përshtaten stilit tuaj të jetesës – nëse është një kuti e lartë që kërkon  hapësirë ​​shtesë, mbajtëse të nxehta, xham motori dhe batanije për mëngjezë  të ftohta pikniku. Zgjidh nga një gamë ekstra cilësore që janë projektuar posaçërisht për skuterin tuaj Honda SH300i.


integraTË DHËNAT TEKNIKE

Motorri

Bore × Stroke (mm) 72 x 68.5mm
Carburation PGM-FI electronic fuel injection
Compression Ratio 10.5:1
C02 Emissions 70
Engine Displacement (cc) 279.1cc
Engine Type (cm³) Liquid-cooled 4-stroke SOHC single; Euro 4 compliant
Max. Power Output 18.5kW @ 7,500rpm
Max. Torque 25.5Nm @ 5,000rpm
Oil Capacity (Litres) 1.7L
Starter h

Rrotat

Brakes Front 256mm x 4.5mm hydraulic disc with two piston caliper drilled rotor and resin mould pads, ABS
Brakes Rear 256mm x 5mm hydraulic disc with single-piston caliper, and resin mould pads, ABS
Suspension Front 35mm telescopic fork
Suspension Rear Dual-damper unit swingarm
Tyre Size Front 110/70-16
Tyre Size Rear 130/70-16 (61S)
Wheels Front 16 x MT2.75 U-section 6-spoke cast aluminium
Wheels Rear 16 x MT3.50 U-section 6-spoke cast aluminium

Përmasat dhe Pesha

Battery Capacity (VAh) 12V-11.6AH
Caster Angle 27° 30′
Dimensions (L×W×H) (mm) 2,131 x 728 x 1,193mm
Frame type Tubular steel underbone
Fuel Tank Capacity (Litres) 9.0L
Fuel Consumption 94mpg (WMTC mode)
Ground Clearance (mm) 130mm
Kerb Weight (kg) 169kg (Front: 65kg; Rear: 104kg)
Seat Height (mm) 805mm
Trail (mm) 98mm
Wheelbase (mm) 1,438mm

Transmisioni

Clutch Centrifugal
Clutch Operation Automatic
Final Drive V-belt
Transmission Type V-Matic

Instrumentet dhe Elementet elektrike

Headlights LED
Instruments Speedometer, fuel gauge and temperature gauge, pointer-type, clock, two trip meters, fuel consumption gauge, Honda SMART Key indicator.
Tail Light LED