X-ADV

Një model i ri i përmirësuar motoçikle me aftësi të mëdha në rrugë  të pa asfaltuara.

Për t’i tërhequr njerëzit të ulen mbi motorçikletë, ju duhet të bëni diçka krejtësisht të ndryshme, dhe Honda X-ADV bën pikërisht këtë. Konceptuar dhe zhvilluar nga ekipi i R & D i Hondës në Itali, ajo sjell një vështrim të ri në linjën tonë të aventurës. Nuk ka asnjë gabim të X-ADV në asnjë gjë. Ajo bie në sy  me një përzierje të sofistikuarës dhe  tradicionales që e përshkon nga para deri në pjesën e pasme – është klas më vete.

Aftësia e X-ADV e bën më të lehtë udhëtimin tuaj të përditshëm përmes trafikut të qytetit; por në fundjavë, mund të vendosni të udhëtoni shumë më larg në rrugë rurale të pa asfaltuara.

x-adv-2
TË DHËNAT TEKNIKE

Motorri

Bore × Stroke (mm) 77 x 80
Carburation PGM-FI
Compression Ratio 10.7:1
C02 Emissions 85
Engine Displacement (cc) 745cc
Engine Type (cm³) Liquid-cooled, L2, SOHC
Max. Power Output 40.3kW @ 6,250rpm
Max. Torque 68Nm @ 4,750rpm
Oil Capacity (Litres) 4.1L
Starter Electric

 

Rrotat

ABS System 2 Channel
Suspension Rear Prolink with Rear Shock Preload adjustment
Tyre Size Front 120/70 R17
Tyre Size Rear 160/60 R15
Wheels Front 17 inch
Wheels Rear 15 inch

 

Përmasat dhe Pesha

Battery Capacity (VAh) 12V-11.2AH
Caster Angle 27°
Dimensions (L×W×H) (mm) 2245x910x1375
Frame type Steel Diamond
Fuel Tank Capacity (Litres) 13.1L
Fuel Consumption 27.5km/l
Ground Clearance (mm) 162mm
Kerb Weight (kg) 238kg
Seat Height (mm) 820mm
Trail (mm) 104mm
Wheelbase (mm) 1,590mm

 

Transmisioni

Clutch Wet multiplate Hydraulic Dual clutch (DCT)
Final Drive Chain
Transmission Type 6-speed

 

Instrumentet and Elementet elektrike

12v Socket Yes
Headlights LED
Instruments Digital
Tail Light LED